Jóval feljebb is járt, mégis 17 ezer pont alatti BUX-értékkel fejezte be a kereskedést pénteken a Budapesti Értéktőzsde. Az igazán nagy árfolyammozgások a kisebb részvények piacára korlátozódtak, a blue chipek esetében csupán két részvény, a BorsodChem és az Egis mozdult el jelentősen. A vegyipari papír szereplése nem tölthette el sok örömmel a részvénytulajdonosokat, a részvény árfolyama másfél milliárdos forgalom mellett több mint 5 százalékkal lett alacsonyabb a zárásra, mint csütörtökön. Az Egis az előző napok nagy zuhanásából igen lendületesen támadt fel, erősödése meghaladta a 6 százalékot is. A nagyobbik szektortárs, a Richter már kevésbé szerepelt jól, 1,7 milliárdos forgalom mellett 2,5 százalékkal csökkent az árfolyama.
A figyelem középpontjában persze most is a Mol és az OTP állt, utóbbi tízmilliárd feletti forgalmával egyértelműen meghatározta a kereskedés irányát. A bankrészvény árfolyama végül 1,2 százalékkal emelkedett, míg a feleakkora forgalmú Mol ára két százalékkal lett magasabb, és 15 ezer forinton stabilizálódott.
A kisebb papírok között is vegyesen fordultak elő nyertesek és vesztesek. A legnagyobb esést az Émász-tulajdonosoknak kellett elszenvedniük, az osztalék elmaradása több mint 15 százalékos árfolyamzuhanást okozott, miközben az Elmű erősödött, mintegy 2,5 százalékkal. Jó napja volt a technológiai szektornak, az econet 6, a Synergon 4 százalékkal javult.
