Alaptőkét csökkentene dolgozói részvények bevonásával a Brau Union Hungária Rt. – derült ki a társaság rendes éves közgyűlésének meghívójából. A tervezett napirendi pont szerint összesen 1 millió 67 ezer forinttal lenne kisebb a társaság jegyzett tőkéje. A Brau összesen 6 milliárd 624 millió forintos jegyzett tőkéjéből összesen ennyi dolgozói részvény van már csak forgalomban, így a mostani döntés a dolgozói részvényosztály megszűnését is jelenti a egyben. A sörgyárnak ezenfelül 674 ezer darab elsőbbségi – tőzsdére bevezetett – részvénye és 1 millió 534 ezer törzsrészvénye van. A kisebbségi részvényeseknél valamivel több mint 300 ezer darab elsőbbségi és kevesebb mint 20 ezer elsőbbségi részvény van.
A közkézen forgó részvényekre a másfél éves huzavona után megtett 17 200 forintos nyilvános vételi ajánlat a jövő hét közepén zárul, a részvényeiket felajánló kisebbségi részvényesek elvileg két és fél hét múlva kaphatják meg papírjaik ellenértékét. A közgyűlési meghívó nem tér ki arra, hogy a szinte teljes egészében a Heineken-csoport közvetlen irányítása alá került Brau tervezi-e osztalék kifizetését. A korábban jól fizető soproni cég igazgatósága tavaly pont a tulajdonosváltás és a vételi ajánlat elhúzódására való hivatkozással szavaztatta meg a Heineken-csoporttal azt, hogy a cég ne fizessen részvényeseinek, s ez idénre sem sok jót vetít előre.
