BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezuhant a bluechip-piac

2005. március 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régió összes tőzsdéjén jelentkező eladási hullám a Budapesti Értéktőzsdét is elérte tegnap, méghozzá nem is akárhogyan. Az utóbbi öt év második legnagyobb, 42 milliárd forintot is meghaladó forgalmát hozó tőzsdenapján a BUX 5,5 százalékot esett.
A kereskedés főszereplője tegnap is az OTP–Mol páros volt; mind forgalom, mind árelmozdulás tekintetében a Mol vitte el a pálmát, még ha ez a részvényesek számára nem is volt örömünnep. Az olajtársaság részvényeiből majd 16 milliárd forintnyit dobtak piacra több mint 7,5 százalékos áresés mellett, ami azt jelentette, hogy a pénteki záróértékhez képest jó 1200 forinttal csökkent a részvény értéke egyik kereskedési napról a másikra. Az OTP részvényesei sem lehettek sokkal boldogabbak, itt a 15 milliárdos határt közelítette a gazdát cserélt részvények összértéke, az esés viszont „csupán” 6 százalékos volt.
A blue chipek közül mindazonáltal mégsem ez a két részvény szenvedte meg a leginkább a rossz hangulatot. A gyógyszerszekció tagjai közül a meglepően stabil, alig 3 százalékot eső Richter mellett 10 százaléknál nagyobb zuhanást produkált az Egis, amelynek 15 700 forinton is akadt eladója, igaz a nap végére azért ennél azért magasabban kereskedtek vele.
A kisebb társaságok részvényei közül a Graphisoft részvényesei kaptak még egy nagyobb arculcsapást, a résztulajdonukban levő cég értéke ugyanis 8,7 százalékot csökkent tegnap, amihez képest szinte eltörpült a Synergon 4,3 százalékos zuhanása. Egy ilyen napon természetes, hogy kevés nyertes részvényt lehetett találni, de azért akadt ilyen most is. A Keravill-lal kapcsolatos hírek nem tettek rosszat a Fotexnek, a részvény ugyanis közel 15 százalékkal drágult péntekhez képest és kisebb mértékben, de erősíteni tudott a Humet és a Danubius is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet