Hajszál híján 450 pontos csökkenéssel lepte meg a befektetőket a Budapesti Értéktőzsde tegnap, teljesen elvesztve ezzel a hét elejének optimista hangulatában megszerzett pluszt. A 22,5 milliárdos forgalom mellett egyértelműen az eladók túlsúlya volt jellemző, és ebben szinte pillanatnyi megingás sem mutatkozott. A három legnagyobb forgalmú blue chip a Mol, az OTP és a Matáv volt. Mindhármuk ára közel azonos mértékben, 3-3 százalékkal csökkent, ami az OTP esetében 7 ezer forint alatti zárószintet jelentett. A Matávért a nap végén 910, a Molért pedig 16 200 forintot adtak.
A többi blue chip már sokkal jobban szerepelt, bár az árfolyamok gyengülése itt is általános volt. Az Egis és a Richter valamivel kevesebb mint egy százalékkal esett vissza. Még ezeknél is jobban tartotta magát a BorsodChem, amelynek árfolyama a nap végén alig 0,4 százalékkal lett alacsonyabb az előző napi záróértéknél.
A kisebb papírok már vegyesebben mozdultak el. Az osztalékpapírnak számító Elmű és Émász párosa egységesen emelkedett, az állampapírpiacon bekövetkezett hozamemelkedés ellenére. A gépipar a minimálisan csökkenő Rába kivételével másfél százalék körüli emelkedést produkált, miközben a nap nyertese a Pannon-Flax lett 3,7 százalékos erősödéssel. Ezen a piacon is volt ugyanakkor nagyobb zuhanás: a Danubius 4, a Pannonplast 2,4, a Synergon pedig közel 1,8 százalékkal esett.
