BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutáni fordulat

2005. március 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még a gyakorlott tőzsdei spekulánsokat is meglepő hirtelen fordulattal száz pont körüli csökkenésből közel 300 pontos – majdnem függőleges – emelkedésbe váltott péntek délután a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, és a kereskedést ezen a szinten is fejezte be. Az optimizmus hirtelen megjelenése talán az amerikai tőzsdék pozitív fordulatával magyarázható. A vételi kedv a forgalomra is nagy hatással volt, a nap végére megközelítette a 20 milliárd forintot a gazdát cserélt papírok mennyisége.
A kereskedés legnagyobb nyertese mégsem egy a délutáni fordulatban lendületet kapó részvény lett, hanem az Antenna Hungária, amelynek papírjait gyakorlatilag egész nap folyamatosan vásárolták, s vélhetően a privatizációval vagy az osztalékkal kapcsolatos híresztelések hatására egészen 4600 forintig emelkedett az árfolyam. Zárásra valamivel csökkent az ár, de még így is 3,7 százalékkal lett magasabb, mint egy nappal azelőtt.
A blue chipek közül a Mol piacán következett be a legélesebb fordulat, a részvény szinte másodpercek alatt erősödött 15 400 forintról 16 100 forintra és még a nap végén is megadták érte a 16 ezer forintot, ami három és egyharmad százalékos áremelkedést jelent.
Az OTP piacán az optimizmus nem hozott ilyen arányú áremelkedést, a forgalom azonban kiemelkedően nagy lett, a legnagyobb magyar bank részvényéből kis híján 9 milliárd forintnyi cserélt gazdát. A Matáv és a Richter ehhez képest elenyésző 1,5-1,5 milliárd forint értékben forgott, mindkettő valamivel több mint egy százalékkal erősödött. Ennél valamivel agresszívabban vették az Egist, amelynek erősödése megközelítette a 2 százalékot, de igazán lendületes vételek az FHB piacán jelentkeztek, 3,45 százalékkal növelve a papírok értékét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet