BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilencven százalékot fizet ki a Démász

2005. március 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknak teljes mértékben megfelelő, 1280 forintos osztalékfizetési javaslatról tájékoztatta a Démász igazgatósága tegnap a részvényeseket a cég által a BÉT honlapján közzétett közgyűlési meghívóban. Az összeg vélhetően senkit nem lepett meg, a magyar számviteli szabályok alapján kiszámolt adózott eredmény – 5 milliárd 292 millió forint, ami a gyorsjelentésben szereplő adó utáni profitnál hagyományosan valamivel, jelen esetben 7 százalékkal több – pontosan 90 százalékát teszi ki. A maradék 553 millió forintot a társaság, ahogy már évek óta, most is eredménytartalékba teszi. A meglepetés hiányát a legjobban talán a részvény tegnapi tőzsdei viselkedése mutatja, az egytized százalékos gyengülés azt jelenti, hogy az osztalékjavaslat közzétételének gyakorlatilag semmilyen hatása nem volt. A társaság április 1-jére tűzte ki közgyűlését Szegedre, ahol a vezető testületekben történő változások is napirendre kerülnek majd. Ez a tegnap bejelentett személyi változások fényében valószínűleg szintén nem jelent meglepetést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet