BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordok után korrekció

2005. február 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folytatódott a pénteki hangulat a BÉT részvénypiacán a tegnapi nyitást követően. A Mol és az OTP újabb csúcsokat hódított meg, a BUX 18 787 ponton érte el maximumát. Ezen az árszinten azonban erőteljes eladások kezdődtek, s a korrekció során napon belül 700 ponttal csökkent az index. A nap hátralévő részében a BUX 300 ponttal futott föl, így újabb csúcson, 18 383 ponton zárt, s összességében 45 pontos emelkedéssel kezdte a hetet.
A 28 milliárdos forgalmon belül 10,2-10,2 milliárd forintot költöttek Molra, illetve OTP-re. Továbbra is az OTP tűnik erősebbnek, árfolyama 7580 forinton, vagyis 4 százalékos pluszban is járt, majd 7200 forint alá zuhant, hogy végül a pénteki zárószinten, valamivel 7300 forint alatt állapodjék meg. Azért a Mol piacára sem lehetett panasz, itt 16 450 forint jelentette a csúcsot, ez 2,8 százalékkal haladta meg a pénteki értéket. Az olajpapír is erőteljesen korrigált, 15 700 forintig esett, majd újra visszatért 16 ezerre.
Nagyon erősen kezdett a BorsodChem is, ám nemcsak a 2620 forintos maximum nem bizonyult tarthatónak, de a korrekció során egészen 2450 forintig esett a kurzus, majd 2521-re kapaszkodott vissza. Hasonló pályát írt le a Richter és az Egis is, miközben a Matáv éppen a nap végére erősödött 950 forintra.
A hétfői kereskedés ugyan a blue chipekről szólt, a nap végi állapot alapján azonban a Pannon-Váltó mutatta fel a legimpozánsabb teljesítményt 17 százalékos emelkedésével, a legrosszabbul pedig a 2060 forintra visszaeső IEB szerepelt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet