BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma szavaz a tőzsdére menetelről a Sasad

2005. február 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma döntenek másodszor a tőzsdén jegyzett Skoglund Holding és a tőzsdevárományos Sasad Rt. részvényesei az összeolvadásról. Ha a várakozásoknak megfelelően a közgyűlések jóváhagyják az egyesülést, a cégbírósági bejegyzéssel válik hatályossá a Sasad Rt. Skoglundba olvadása, s így – mintegy 6 év késedelemmel – tőzsdére érkezhet a Bankár-csoport tulajdonában lévő, ingatlanbefektetéssel foglalkozó Sasad. A tőzsdei cégbe való beolvadás után létrejövő új társaság jegyzett tőkéje 9,236 milliárd forint lesz, saját tőkéje 9,636 milliárd forintot tesz majd ki.
A beolvadás során minden Sasad-részvényes - aki nem jelezte, hogy nem kíván részt venni a közös társaságban - két Skoglund-részvényt kap majd egy Sasadért. Az ezer forint névértékű Skoglund-papírokra részvényenként 1040 forintnyi saját tőke jut majd. Egyébként az egyesülésben részt venni nem kívánó Skoglund-részvényesek 1020 forintot kapnak papírjaikért, mint ahogy a hasonló cipőben járó Sasad-részvényeseket vélhetően ennek duplája illeti majd meg.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet