Ma döntenek másodszor a tőzsdén jegyzett Skoglund Holding és a tőzsdevárományos Sasad Rt. részvényesei az összeolvadásról. Ha a várakozásoknak megfelelően a közgyűlések jóváhagyják az egyesülést, a cégbírósági bejegyzéssel válik hatályossá a Sasad Rt. Skoglundba olvadása, s így – mintegy 6 év késedelemmel – tőzsdére érkezhet a Bankár-csoport tulajdonában lévő, ingatlanbefektetéssel foglalkozó Sasad. A tőzsdei cégbe való beolvadás után létrejövő új társaság jegyzett tőkéje 9,236 milliárd forint lesz, saját tőkéje 9,636 milliárd forintot tesz majd ki.
A beolvadás során minden Sasad-részvényes - aki nem jelezte, hogy nem kíván részt venni a közös társaságban - két Skoglund-részvényt kap majd egy Sasadért. Az ezer forint névértékű Skoglund-papírokra részvényenként 1040 forintnyi saját tőke jut majd. Egyébként az egyesülésben részt venni nem kívánó Skoglund-részvényesek 1020 forintot kapnak papírjaikért, mint ahogy a hasonló cipőben járó Sasad-részvényeseket vélhetően ennek duplája illeti majd meg.
