A héten második napja csütörtökön is lefelé tartottak az árak, minimális indexcsökkenéssel és 16 milliárd forintot éppen meghaladó forgalommal zárt a Budapesti Értéktőzsde. A blue chipek közül számottevően csak a Mol és a Borsodchem tudott emelkedni, mindkettő eddig soha nem látott kurzust ért el. A Mol esetében ez 15 300 forintos záróárat jelentett, az olajtársaság részvénye a napi maximum közelében fejezte be a kereskedést. Közel 6 milliárdos forgalom mellett ez 1,7 százalékos emelkedést jelentett. A Borsodchem árfolyama ennél kevésbé lendületesen emelkedett: kevesebb mint 1,3 százalékkal haladta meg az előző napi záróértéket.
Egy százaléknál kisebb mértékben, de tovább esett az OTP árfolyama, a bankrészvény 6885 forintig gyengült, 6,4 milliárdos forgalom mellett. Ez az árfolyam alig 20 forinttal haladta meg a napi minimumot, ami jelentős eladói túlsúlyra utal. Hasonló bizonytalanság jellemezte az FHB piacát is, közel egyszázalékos csökkenés után 14 850 forinton fejezte be a kereskedést a részvény. Vesztes lett a gyógyszeripari szektor is: a Richter ugyan csak minimális mértékben gyengült, az Egis viszont jobban megszenvedte a negatív hangulatot, 3,4 százalékos csökkenéssel 17 ezer forint alatt zárt.
A kisebb társaságok részvényeinek piacán vegyesen fordultak elő nyertesek és vesztesek. A Humet-tulajdonosok valószínűleg kevéssé örültek papírjuk több mint 7 százalékos értékvesztésének, a NABI befektetői is vesztettek majdnem 3 százalékot. Azért örömre is akadt ok, főleg a Phylaxia részvényesei számára, akik 4 százalékos árfolyam-emelkedésnek örülhettek.
