Mérsékelt korrekción esett át tegnap a BÉT részvénypiaca, a BUX egy százalékkal, 17 569 pontra süllyedt. A korrekció nem egyenlően érintette a vezető papírokat, hiszen például a Richter gyengülésével párhuzamosan a Mol látványosan áttörte a 15 ezres lélektani határt. A forgalom továbbra is magas, megközelítette a 17 milliárd forintot.
Legnagyobb forgalma a Molnak volt, az olajpapír a magas olajáraknak köszönhetően 15 180 forintig ugrott a nyitásban, igaz, innen hamar 14 800 forintig esett. A nap hátralévő részében 14 900 és 15 100 forint között születtek a kötések, míg végül a záróár a részvény tőzsdei bevezetése óta először haladta meg a 15 000 forintot. A többi vezető papírnak már nem telt ennyire jól a nap. Az OTP másfél százalékos gyengüléssel fejezte be a kereskedést, a bankpapír jellemzően 6940 és 6990 forint között mozgott. A harmadik legnagyobb forgalmú részvény a Richter lett, a gyógyszergyár papírjai 2,5 százalékos eséssel, 27 000 forinton – a mélypontot 26 535 forint jelentette – végeztek, talán a továbbra is gyengélkedő dollár hatott negatívan a részvények megítélésre. Ennél kisebb mértékben süllyedt az Egis jegyzése, amely a zárásban 17 500 forinton állt. A kamatcsökkentés hatása érződik az áramszolgáltatókon, a legnagyobb osztalékpapír, a Matáv viszont ezúttal inkább blue chipként viselkedett, és másfél százalékkal gyengült. A BorsodChem meredek eséssel kezdte a délelőttöt, de hamarosan ismét megerősödött a vételi oldal, így a nap végére szolid pluszban, 2470 forinton zárt. Nagy forgalom mellett 4550 forintig emelkedett az Antenna, a zárásra azonban elmúlt a lelkesedés. Hasonló pályát írt le a Graphisoft, amely a szektortárs Autodesk kedvező bejelentése miatt 1650 forint fölött kezdett, majd végül 1635 forinton zárt.
