Némi hezitálás után tegnap is felfelé indult el az index a budapesti értéktőzsdén. A vártnál nagyobb, a forintgyengüléshez azonban kevés MNB-kamatdöntés másnapján közel egy százalékkal erősödött a BUX, s 17 753 ponton, rekordmagasságban állt a kereskedés végén. A határidős indexpiac ennél valamivel pesszimistább volt, a BUX decemberi lejárata a prompténál kicsit kevesebbet emelkedett, a zárásban 18 250 pontos elszámolóár alakult ki.
Az indexet egyértelműen az olajárak emelkedése és a dollár gyengélkedése nyomán felfelé induló Mol rántotta magával. Az olajipari részvény 4,8 milliárdos forgalom mellett három százalékot meghaladó mértékben erősödött, a kereskedés folyamán megközelítette a 15 000 forintos szintet is, a nap végén 14 955 forinton állt. Nem lehetett okuk panaszra az Egis-tulajdonosoknak sem. A kisebbik gyógyszercég a sorozatos felminősítéseknek köszönhetően nap mint nap feljebb kúszik; tegnap 17 945 forinton tetőzött kurzusa, igaz, zárásra 17 710 forintig csúszott vissza, azonban ez is 2,6 százalékkal magasabb, mint a hétfői záróár. A Richter ennél kevesebbet ment, alig 1,2 százalékot, míg a Matáv kurzusa stagnált.
Elvesztette a lendületét az OTP. A kamatcsökkentés nyomán elindult korrekció fél százalékkal, 7051 forintig lökte vissza a bankpapír árfolyamát. Megugrott az Antenna, az elmúlt hetekben 4000 és 4200 forint közé szorult műsorszolgáltató-részvény 3 százalékot drágult, s 4455 forintot ért fél ötkor.
