A Matáv rendkívüli közgyűlése megszavazta a névváltást: a cégbírósági bejegyzés időpontjától Magyar Telekom Távközlési Rt.-nek hívják majd a társaságot. Straub Elek elnök-vezérigazgató elmondta, hogy míg a névváltás közgyűlési hatáskörbe tartozik, addig a leányvállalatok esetében a T-Com, T-Systems, T-Online márkanevek felvételéről az igazgatóság határoz majd. A társaság vezetése azt várja a döntéstől, hogy a Matáv megszabadul a korábban kialakult monopolszolgáltató-imázstól, valódi csoportként jelenhet meg, és nőhet a vezetékes üzletág vonzereje is. Összességében a Matáv részvényesei is jól járnak a névváltással – hangsúlyozta Straub – mivel nő a hatékonyság és ezen keresztül a társaság nyeresége (NAPI Gazdaság, 2005. január 21., 11. oldal). A váltás közvetlen költségeit az anyavállalat állja, ám ezek mértéke még nem ismert, azt majd utólag fogják elszámolni. A Matáv évi licencdíjat fizet majd a T-márkák használatáért a Deutsche Telekomnak, ez azonban a nemzetközi gyakorlatban alkalmazott díjszabás alsó értékéhez fog közelíteni – hangzott el.
