A Matáv bejelentése szerint a cég megállapodást írt alá az X-Byte Kft. megvásárlásáról. Eszerint az X-Byte Kft. 99 százalékát a Matáv kizárólagos tulajdonában lévő BCN Rendszerház Kft.-től, a fennmaradó egy százalékot pedig a közvetetten szintén kizárólagos tulajdonában lévő Safecom Rt.-től vásárolja meg a távközlési társaság. A Matáv egyébként ma rendkívüli közgyűlést tart, amelyen a részvényesek a társaság nevének megváltoztatásáról határoznak.
