Erősen kezdte ezt a hetet is a BÉT részvénypiaca, dacára annak, hogy az Egyesült Államokban ma nem volt kereskedés. A vezető papírok iránt ismét komoly vételi érdeklődés mutatkozott, s a BUX 1,25 százalékos emelkedéssel 17 589 ponton zárt, de napközben ennél jóval magasabban is állt a mutató.
A favorit ismét az OTP részvénye volt, a kurzus 7200 forint fölé emelkedett, igaz, zárásra egy százalékra, 7089 forintra olvadt az emelkedés. A bankpapír forgalma meghaladta a 9 milliárd forintot. Hasonló pályát írt le a Mol, bár történelmi magasságban, 14 720 forinton is kereskedtek a részvénnyel, a zárásra viszont itt is korrekció következett, s 14 500 forinton fejezte be a napot az olajpapír. A Richter szintén a többiek pályáját futotta be, záróára végül 0,8 százalékos emelkedést tükröz. A Matáv viszont a nap második felében kapcsolt rá, és jól is hajrázott, 930 forintos árfolyama 3,5 százalékkal magasabb a múlt heti záróértéknél.
Nagy forgalom mellett emelkedett tovább a Fotex, 245 forintos napi csúcs után 233 forinton fejezte be a napot, ami 6 százalékos pluszt jelent. A 2500 forintos szinthez közelít a BorsodChem, erősödött az FHB és a zárásban megugró Egis is. A kisebb cégek részvényei közül fölfelé lendült a Synergon jegyzése, míg a gyorsjelentésben jelentős veszteségekről beszámoló Globus 4 százalékos mínuszban zárta a napot. Megélénkült az áramszolgáltatók piaca is, a Démász 2,5 százalékos emelkedése mellett 1,8 százalékkal javult az Émász, és 1,3 százalékkal az Elmű megítélése.
