A Globus menedzsmentje ugyan már félévkor pesszimista volt, a jelek szerint azonban nem eléggé. A konzervcég vezetése a nyáron 500–800 millióra csökkentette korábbi, egymilliárd feletti profit-előrejelzését, akkor azonban még ők sem gondoltak arra, hogy 800 milliós veszteséggel zárja majd 2004-et a csoport. Ez azt jelenti, hogy az utolsó negyedévben egymilliárd forint feletti veszteséget halmozott fel a Globus.
A kedvezőtlen piaci tendenciák már az év elejétől érzékelhetőek voltak, a legfontosabb ezek közül a dollár gyengesége. Az ugyanis nemcsak a Globus nyereséges exportját lehetetlenítette el a dollárelszámolású orosz piacon, de a többi gyártót is a magasabb fedezettel kecsegtető euróelszámolású piacok felé fordította, s ez túlkínálatot okozott. Az uniós csatlakozással az alapanyagárak is nőttek (alapanyagonként eltérő, 12–27 százalékos mértékben), az eddigi termelési támogatás ugyanis megszűnt, a jelenlegi támogatás pedig alig haladja meg a többi tagországban szokásos szint felét.
A jelentés szerint a problémák ismertek voltak a menedzsment előtt, de az előzetes számítások nem mutatták meg azok mértékét (nehezítették a helyzetet az új számítógépes rendszerre való áttérés problémái). A társaság vezetése a váratlan veszteség okairól, az intézkedési tervekről és a 2005-ös üzleti tervről március 3-án tart sajtótájékoztatót.
