BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BUX-rekord a jelentések után

2005. február 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új BUX-rekordot hozott a gyorsjelentési szezon utolsó napja: a remekül szereplő OTP-nek köszönhetően az index 220 ponttal száguldott föl és 16 610 ponton zárt. A piac kevés kivételtől eltekintve igyekezett rögtön beárazni a jelentések tanulságait, így a középmezőnyt is élénk kereskedés és nagy kilengések jellemezték. A részvényforgalom 21,5 milliárd forintot tett ki.
A befektetőknek időbe tellett az OTP számainak értékelése, a bankpapír először lefelé mozdult el és jó egy órán keresztül 6300 forint körül álldogált. Az idei tervek nyilvánosságra kerülése után viszont beindultak a vásárlók és mindent megvettek, ami szembe jött. Már a 6500 forintos szint is új rekord lett volna, a nap végére azonban 6688 forintra húzták föl a részvényt 11 milliárdos forgalom mellett. Közben 13 500 és 13 300 forint között ingadozott a Mol, és újra a 880-as szintre süllyedt a Matáv. Egy napközben jött felminősítés után másfél százalékos pluszban zárt a Richter, miközben az Egis ugyanennyivel süllyedt.
Remekelt a Synergon, 11 százalékos emelkedésével jócskán lekörözte a kiváló számokról beszámoló Graphisoftot, amely 1700-as nyitás után lefelé indult és csak 3 százalékos pluszban zárt. Zuhant viszont a kisebb csalódást okozó FHB és a vaskos mínuszról jelentő Fotex.
Az áramszolgáltatók mezőnye egyre inkább szétválik, a növekvő nyereséggel és jó kilátásokkal rendelkező RWE-s cégek papírjai emelkedtek, az árszabályozás által negatívan érintett Démász viszont további öt százalékot esett. A nap vesztesei a kellemetlen meglepetéssel előrukkoló NABI és Globus lettek: a buszgyártó 8,5, a Globus 11 százalékkal gyengült.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet