BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Inker-eladáson bukott a Zalakerámia

2005. február 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatalmas veszteséggel zárta a Zalakerámia Rt. az első olyan negyedévét, amelyben nagytulajdonosként már csak a Lasselsberger-csoport szerepelt adatlapjain. A csempegyártó az utolsó negyedben 1,7 milliárd forintot meghaladó mínuszt hozott össze, ennek fele leírásokból, másik fele az elbocsátások, leépítések és a tulajdonosváltás egyszeri költségeiből gyűlhetett össze. A cégcsoport szeptember végén még 1,4 milliárd forintot közelítő konszolidált nyeresége így 340 milliós veszteségbe csapott át.
Az árbevétel éves szinten enyhén csökkent az előző évhez képest – 18 milliárdra 19 milliárdról –, a bruttó fedezet ennél kicsit nagyobb értékben zsugorodott. Az értékesítési, általános és igazgatási költségek mintegy 300 millióval szaladtak meg a negyedik negyedévben, s ezzel éves nagyságuk is már jelentős növekedést mutat. Az igazi veszteséget – a csökkenő fedezeten és a növekvő költségeken kívül – az Inker negyedének eladása okozta, itt 868 millió forintnyi árfolyamveszteség keletkezett. Az elbocsátások 268 milliónyi pluszkiadással jártak, a tulajdonosváltással kapcsolatos sorozatos menedzsmentváltás, vagyonértékelés, extra könyvvizsgálat 100 millió forintot emésztett fel.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet