BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leminősítés nyomán zuhant a Matáv

2005. február 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap eleji kisebb megingást követően délutánra ismét egyértelműen emelkedésbe váltottak az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index 15,5 milliárd forintos forgalom mellett 160 pontos emelkedés után újabb csúcson, 16 464 ponton állt a kereskedés végén.
A nap sztárja egyértelműen az Egis volt. A vártnál jócskán magasabb eredményről számot adó gyógyszercég részvényei az elmúlt hetek szárnyalása után tovább emelkedtek. Bár a kereskedés közepe táján masszív profitrealizálásra is volt példa, a papír záráskor már 15 600 forintot ért, ez jó 6 százalékos emelkedést jelent. Forgalma a szokásos néhány száz millió forint helyett ezúttal a 2 milliárdot is meghaladta. A jelek szerint a hét elején kifogyhatott a nagy OTP-eladó raktára, a bankpapír ugyanis folytatta szárnyalását, ezúttal 2,7 százalékot emelkedett, egészen 6351 forintig.
A Mol csak szerényen követte a többieket, az olajrészvény árfolyama mindössze egy százalékkal lett magasabb, 13 620 forinton állt fél ötkor. A Richter stagnált, a Matáv viszont egy Merrill Lynch-visszaminősítés nyomán – vételről tartásra – 923 forintig, közel két százalékkal esett. A nap nagy vesztese a várakozásoknál kedvezőbb számokról jelentő, ugyanakkor az új árszabályozásról és jövőjéről pesszimistán nyilatkozó Démász lett. Az áramszolgáltató cég utóbbi hetekben szárnyra kapott árfolyama összeomlott, a kereskedés végén több mint 8 százalékos mínuszban volt, s csak 15 400 forintot adtak érte. Az eladási hullám némileg átragadt az Elműre is, a budapesti cégnél azonban a kínálat kellő mennyiségű vevővel találkozott, így itt csak a forgalom lett magas, az áresés nem.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet