BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguld a BC

2005. február 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfőihez képest mérsékeltebb tempóban ugyan de folytatta emelkedését a Budapesti Értéktőzsde indexe. A hétfői 220 pontot meghaladó erősödést még majdnem 50 ponttal megfejelte a mutató, ráadásul a nap első felében a 16 305 pontos zárértéknél jóval magasabban is járt. Az újabb rekordot közel 18 milliárdos forgalommal érte el a tőzsde, ami szintén magas értéknek számít.
Az egyes részvényekre vetítve már közel sem volt felhőtlen az eufória, az árfolyamok nem egy irányba mozdultak el még a blue chipek esetében sem. A legnagyobb forgalmú OTP részvénye ugyan több mint másfél százalékkal erősödött, a Mol viszont már csökkenő jegyzéssel zárta a napot, ha ez a csökkenés minimális is volt csupán.
A Richter visszaesése viszont már jóval markánsabb volt, megközelítette a két százalékot, miközben az Egis árfolyama gyakorlatilag nem változott. A Matáv a Molhoz hasonlóan viselkedett csak ellenkező előjellel, minimálisan erősödött és 940 forinton zárt. A legjobban mégis a több mint 3 százalékkal dráguló BorsodChem szerepelt, a társaság részvénye 2350 forinton forgott záráskor.
A kisebb papírok között is volt jó néhány, melyek tulajdonosai ugyancsak örülhettek a tegnapi kereskedés fejleményeinek. Ilyen volt az FHB vagy a Pannonplast, amelyek közül az előző majd 4 százalékkal zárt magasabban előző napi áránál. Még ennél is kirívóbb emelkedést produkált a Gardénia amely az utóbbi időben már nem először emelkedett 20 százalék körüli mértékben. Ugyanakkor a Fotex árfolyama, úgy tűnik, tartósan csökken, a papír tegnap 245 forinton zárta a napot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet