A Budapesti Értéktőzsde ott folytatta a menetelést hétfőn, ahol pénteken abbahagyta. A BUX index több mint 18,5 milliárd forintos részvényforgalom mellett további 226 pontot erősödött, s újabb rekordszinten, 16 258 ponton zárt.
A forgalomból több mint 8 milliárdnyi jutott az olajipari szektorra, a Mol folytatta töretlen emelkedését. A nap közben végig 13 ezer forint fölött maradó papír zárásra 2,5 százalékot erősödött a kedvező gyorsjelentési várakozások nyomán, az utolsó kötésben 13 525 forintot ért. A jelek szerint kezd elfogyni a múlt heti nagy eladó tartaléka OTP-ből. Ezúttal ugyanis a banki papír is alaposan hozzájárult az index emelkedéséhez, másfél százalékos emelkedés után 6087 forinton zárt. A Matáv forgalma ugyan csak töredéke volt az előbbi kettőének, alig 1,3 milliárd forint, azonban a telekompapír 1,3 százalékos drágulása szintén fölfelé lökte az indexet.
A Richter csak a volatilitást erősítette, az index záróértékét nem. A független gyártó papírjai a pénteki gyorsjelentést követően nap közben a 26 100 és a 26 750 forintos szintet is megjárták, záráskor 26 495 forintot értek, ez majdnem megegyezik a múlt heti utolsó árral. Az Egis-csoda viszont folytatódott, a kedvező első negyedéves eredményvárakozások – igaz, csak a kereskedés vége felé – tovább röpítették fölfelé a gyógyszercég részvényeit, egészen 14 700 forintig.
A BorsodChem nap közben 2309 forintig emelkedett, zárásra azonban a jegyzése már mínuszban volt. A Graphisoft nem folytatta múlt heti menetelését, az ára kicsit csökkent. A Synergon viszont tovább izmosodott, a 451 forintos utolsó kötés 2,5 százalékos gyarapodást jelez. A Fotex 182 milliós forgalom mellett 252 forintra hullott.
