BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Slovnaft nem ért egyet az árszabályozással

2005. február 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Slovnaft nem nyugodott bele abba, hogy a szlovák pénzügyminisztérium árszabályozó intézkedésekkel kívánja befolyásolni a társaság üzemanyag-értékesítése során alkalmazott árait. Kelemen Béla, a Slovnaft vezérigazgató-helyettese a szlovák sajtóban nyilatkozott azzal kapcsolatban, hogy az olajtársaságra a pénzügyminisztérium már a második bírság kiszabását helyezte kilátásba, sőt az árszabályozás lehetőségét is felvetette. Az első bírság 1,3 milliárd koronára rúghat, a második hasonlóan nagy összeg lehet, az összegeket azonban még nem rótták ki, egyelőre államigazgatási ügy keretében vizsgálatot folytatnak.
A szlovák pénzügyminisztérium az első bírságot követően arra hivatkozva helyezte kilátásba a másodikat is, hogy a Slovnaft Csehországban alacsonyabb árakat alkalmaz, mint Szlovákiában – Ivan Miklos pénzügyminiszter erre hivatkozva fenyegetett az árszabályozás bevezetésével is. A Slovnaft a vádakat azzal utasítja vissza, hogy míg Csehországban az állami támogatások szintje igen magas, addig Szlovákiában az üzemanyagot terhelő adók szintje a magas. Így egyfelől a cseh árak Kelemen Béla szerint deformáltak, míg Szlovákiában az adók miatt (mintegy 60 százalékos a szlovákiai üzemanyagár adótartalma) magasak. A Mol befektetőit egyelőre hidegen hagyta a csörte, a részvény árfolyama a miniszteri vádak felmerülése óta több mint ezer forintot emelkedett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet