BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a 16 ezer!

2005. február 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bika fittyet hányt a hidegre és a hószállingózásra, s veszettül tombolt pénteken is a Budapesti Értéktőzsdén. A Richter kedvező nyitányt adott a gyorsjelentési szezonnak, s így aki eddig nem tette, még a többi jelentés megjelenése előtt igyekezett vásárolni a várhatóan rekorderedményekről beszámoló cégek papírjaiból. A BUX gyakorlatilag egész nap folyamatosan emelkedett, délután átlépte a 16 ezer pontos határt, s 16 032 ponton zárt. A 300 pontot meghaladó csütörtöki emelkedés után ez további 248 pont pluszt jelent.
Az OTP kivételével az összes blue chip drágult. A Richter árfolyam a gyorsjelentés után eleinte nem akart megindulni, sőt a nyitás után még esett is, délben azonban megérkeztek a vevők, s eszüket vesztve próbáltak minél többet zsákolni a gyógyszerpapírból, amivel 26 480 forintig hajtották fel annak árfolyamát. Az Egis szárnyakat kapott a Richter jelentése nyomán, átlépte a 14 ezer forintos határt, majd a nap végi rángatásban egészen 14 500 forintig drágult.
A Mol ugyan kisebb ütemben, mint a gyógyszerpapírok, de ütemesen, 1,9 százalékkal drágult, 13 195 forintig. A várhatóan vaskos eredménycsökkenésről beszámoló Matáv is nagy népszerűségnek örvendett, a telekomrészvény közel két százalékkal erősödött. Az OTP csak fél százalékkal került feljebb. Ennek oka nem a kereslet hiánya, hanem az eladók nagy száma lehetett, a forgalom ugyanis alig maradt el a Molé mögött – 4,9 milliárd forint értékben fordultak meg a bank papírjai a virtuális parketten.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet