BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaj a BUX-ra

2005. február 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelek szerint a befektetőknek megjött a vásárlási kedvük a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX rekordmagasságba emelkedett csütörtökön, miközben az összes blue chip erősödött. A magyar papírokból tegnap jól bezsákoló befektetők az indexet zárásra közel 10 milliárdos forgalom mellett 15 784 pontig hajtották fel, ami 2,7 százalékos erősödést jelent.
A vásárlókat leginkább a Mol érdekelte, s itt a kínálat sem volt akkora, mint az OTP-nél. Az olajipari részvény 8,4 milliárd forintos forgalommal 12 945 forintig ugrott, ez közel négy százalékkal magasabb szerdai záróáránál. Az OTP szintén nagy forgalom mellett mindössze fél százalékkal kapaszkodott feljebb, 5975 forintig, igaz, napközben ennél jóval magasabban, 6039 forinton is járt. Újra átlépte a 900 forintot a Matáv jegyzése, a telekomrészvény 909 forintig repült a kedvező hangulatban. A bevásárlókörúton a patikát is útba ejtették a befektetők, a gyógyszerrészvények számottevően erősödni tudtak. A középkategóriában nagyot ugrott a Graphisoft, a várhatóan tekintélyes éves eredményjavulásról beszámoló szoftvercég részvényei 7,7 százalékkal érnek többet. A Synergon megpróbált lépést tartani, s ez nagyjából sikerült is, 426 forintos záróára 5 és fél százalékos drágulást jelent.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet