Majdnem pontosan százpontos eséssel zárta a szokottnál nagyobb, kis híján 20,5 milliárd forintos részvényforgalmat hozó napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Az átlagosnál jóval magasabb részvényforgalomhoz a blue chipekkel folytatott, megszokott üzletelések mellett a kisebb társaságok részvényei is hozzájárultak.
A legnagyobb értékben az egyébként néhány tíz milliós forgalmat produkáló Antenna Hungária Rt. cserélt gazdát. A közel 5 milliárdos napi forgalma javarészt egy kötésnek volt köszönhető, amelyet a cég második legnagyobb tulajdonosa a saját érdekkörében bonyolított le.
Bár az elmúlt hetek kereskedési adatai alapján a BorsodChem részvényeinek blue chip mivolta nem kérdőjelezhető meg, a vegyipari társaság papírjaiból tegnap még a megszokottnál is több, majd négymilliárdnyi forgott. Az árfolyam viszont csökkent az előző naphoz képest.
Ennél jóval kisebb, de magához képest még mindig kiugró volt a 740 milliós forgalom a Fotex-piacon. A kereskedő társaság részvényeinek ára több mint 3 százalékkal csökkent.
A blue chipek közül a Matáv-piacon következett be a nagyobb élénkülés, 2,2 milliárdos forgalom mellett több mint 1,7 százalékkal erősödött a papír. A nap egyik vesztese lett viszont a Fotex mellett OTP, amely a nap végére újra a 6 ezer forintos szint alá került. Kevéssé örülhettek a Pannonplast tulajdonosok is, részvényük majd 3 százalékkal értéktelenedett el az előző naphoz képest. Az áramszolgáltató-tulajdonosoknak sem volt a napjuk, mind a Démász, mind az Émász, mind az előző nap a 24 ezres árszinthez közelítő Elmű árfolyama két százalékot meghaladó mértékben csökkent.
