BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erste-kötések adják a részvénypiac negyedét

A tavalyi több mint duplája lett az idén januári részvényforgalom a BÉT-en, ennek majd negyedét az Erste kötései adják.

2005. február 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint duplázódott a tavaly januárihoz képest az idén év elején a Budapesti Értéktőzsde részvényforgalma, s elérte az 529 milliárd forintot. Ez nemcsak a tavalyihoz képest jelentős bővülés, de a decemberi visszaeséshez képest is. Persze a tavaly januárihoz képest a forgalom emelkedése az árfolyamok emelkedésével együtt zajlott le, a két legnagyobb forgalmú részvény – a Mol és az OTP – értéke is kétszeresére nőtt az elmúlt 12 hónapban.
Az azonnali részvénypiaci forgalmi toplista a tavalyi évben megszokott képét mutatja. Az élen a többieket messze megelőzve az Erste Befektetési Rt. áll, 131 milliárdos részvényforgalma közel negyede az összes forgalomnak. Az Erste forgalmának a felével, 66 milliárdnyi prompt forgalommal a második helyen a Concorde végzett, ennél 10 milliárddal kisebb forgalommal szorult a harmadik helyre a Cashline. Ha az összes azonnali forgalmat – tehát a hitelpapírokét is – figyelembe vesszük, a helyzet annyit változik, hogy a HVB Bank a második helyre tornázza magát az Erste mögé, de hát elsődleges állampapír-forgalmazóként ez talán nem is annyira meglepő.
A határidős piacon a szereplők aktivitása termékenként más és más volt. Míg egyedi részvénykontraktusokra a legtöbbet az Erste kötött, addig a BUX-ügyletek terén a Buda-Cash ügyfelei mutatkoztak a legaktívabbnak. A határidős devizapiacon a K&H Equities bonyolította le a legnagyobb forgalmat.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet