Visszafogott hangulatban indult a hét a múlt pénteki rekord után a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index 60 pontos csökkenéssel zárt, 15 552 ponton, a részvényforgalom közepes volt, 8,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok a prompt piacon. A legnagyobb érdeklődés a Molt övezte. A jelentős leépítésekre és a Jukosz-követelésekre céltartalékképzést bejelentő olajcég árfolyama napközben 12 300 forintig is lecsúszott, záráskor azonban már ott állt, ahol pénteken, 12 580 forinton. A 3,7 milliárdos Mol-forgalomtól ezúttal elmaradt az OTP-é, a bankpapírból 2,2 milliárdnyi cserélt gazdát 6095 forintig emelkedő árfolyam mellett. A gyógyszerszektor értékét korrigálták a befektetők, a Richter és az Egis egyaránt másfél százalékot esett. A BorsodChem ára 18 forinttal, 2252 forintig csúszott vissza, a Matáv 15 forinttal ért kevesebbet záráskor, 875 forintot.
Nem fogyott ki a szusz a Fotexből, a lelkes vásárlók ezúttal közel 8 százalékkal, 290 forintra tették fel a papír árfolyamát. Hatalmas forgalom mellett nagyot ugrott az Elmű is. Egy nap eleji átkötés 24 000 forinton meghozta a vevők étvágyát, az ezt követő üzletekben 23 900 forint körül cserélt gazdát az áramszolgáltató-papír, s közel 4 százalékos erősödéssel zárt. Megugrott a múlt héten profit-warninggal riogató Pannonplast árfolyama is, a műanyagcég részvényei 1350 forinton álltak a nap végén.
