BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan beszámol a Démász

2005. január 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Démász Rt. február 9-én teszi közzé 2004-es gyorsjelentését, s a tervek szerint az ezt követő sajtótájékoztatón ad tájékoztatást arról is, miként érinti a társaságot a múlt héten bejelentett áramár-szabályozás – mondták el érdeklődésünkre a társaságnál.
A másik két tőzsdei áramszolgáltató, az Elmű és az Émász várhatóan a jelentési időszak végén, február 14-én teszi közzé gyorsjelentését. Mint Boross Norbert a társaság szóvivője elmondta, az új áramár-szabályozás miatt az eddiginél kevésbé jelezhető előre a két RWE-s cég eredménye. Azt ugyanis még nem lehet megbecsülni, hogy a fogyasztók mekkora hányada lép ki a szabadpiacra, így hosszabb időre van szükség a változások hatásának elemzéséhez.
A Démásztól 1400 forint körüli részvényenkénti eredményt és 1260–1270 forint közötti osztalékot várnak, a jóval kisebb közkézhányaddal rendelkező, és ezért a külföldi alapok által mellőzött RWE-s cégeket viszont nem követik az elemzők.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet