BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Február végén olvad be a Sasad

2005. január 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Február 28-ra újabb rendkívüli közgyűlést hívott össze a már a BÉT-en jegyzett Skoglund Rt. és várhatóan hasonló részvényesi találkozót tart majd a Sasad Rt. is. A téma nagyrészt a Sasad Rt. Skoglundba történő beolvadásáról szóló második közgyűlési döntés lesz, a részvényesek így dönthetnek majd a két cég egyesüléséről szóló dokumentumokról.
A Sasad és a Skoglund Holding részvényesei egyébként január 6-ig jelezhették, tagjai kívánnak-e maradni a jogutód társaságnak. Ennek saját tőkéje 10 milliárd forint körül alakulhat majd, s tekintve, hogy a Sasadnál most az egy részvényre jutó saját tőke nagysága 200 százalék körül van, s hogy minden Sasad-részvényes két Skoglundot fog kapni papírjáért, várhatóan jegyzett tőkéje is nagyjából ennyi lesz majd.
Így a BÉT-en immár nem szokatlan módon – egy tőzsdei cég vázának megvételével – a tervezettnél hét évvel később hamarosan parkettre kerül a Sasad is. A Sasad legnagyobb tulajdonosának tulajdonosa, Kovács Gábor szerint a tőzsdei jelenlét egyrészt lehetőséget biztosít majd a Sasad megmaradt részvényeseinek a kiszállásra, de a cégnek is nagyobb mozgástere lesz különböző projektjei finanszírozási hátterének megteremtésére (NAPI Gazdaság, 2004. december 7., 7. oldal.)

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet