Holnaptól kerülnek tőzsdei forgalomba a Globus őszi alaptőke-emeléséből származó részvényei. A BÉT vezérigazgatói határozata alapján így közel egymillió darabbal nő a bevezetett Globus-részvények darabszáma, a konzervcégnek így már összesen 10 millió 929 ezer darab részvénye van. A Globus tavaszi közgyűlése osztalékfizetés helyett döntött a bónuszrészvények kiosztásáról, a részvényeseknek azóta kevés okuk lehetett az örömre. A Globus árfolyama – amellett, hogy a BUX index értéke mintegy másfélszeresére nőtt – több mint 40 százalékkal csökkent egy év alatt a nyáron megjelent profit warning nyomán.
