BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnaptól forog a Globus-bónusz

2005. január 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Holnaptól kerülnek tőzsdei forgalomba a Globus őszi alaptőke-emeléséből származó részvényei. A BÉT vezérigazgatói határozata alapján így közel egymillió darabbal nő a bevezetett Globus-részvények darabszáma, a konzervcégnek így már összesen 10 millió 929 ezer darab részvénye van. A Globus tavaszi közgyűlése osztalékfizetés helyett döntött a bónuszrészvények kiosztásáról, a részvényeseknek azóta kevés okuk lehetett az örömre. A Globus árfolyama – amellett, hogy a BUX index értéke mintegy másfélszeresére nőtt – több mint 40 százalékkal csökkent egy év alatt a nyáron megjelent profit warning nyomán.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet