BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs meg a lendület

2005. január 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tért vissza kedden sem a lendület a Budapesti Értéktőzsdére, a vezető részvények ellentétes irányba mozdultak. Az izmos hossz idején megszokott forgalmakhoz képest a tegnapi 8,8 milliárd forint nem nevezhető igazán magasnak. A BUX index egy nap eleji visszaesést követően visszakapaszkodott, záráskor mindössze 35 pontos pluszt mutatott.
A Mol fél százalékkal emelkedett, az olajipari részvény 12 310 forinton állt a kereskedés végén. A Matáv mintha elfelejtette volna a Deutsche Bank leminősítését, a montenegrói terjeszkedés hírének nyomán közel 2 százalékkal, 870 forintig erősödtek a magyar távközlési cég papírjai. Az OTP jegyzése gyakorlatilag nem változott, 5905 forinton állt a nap végén.
A BorsodChemnek jót tett az újabb elemzői felminősítés, 1,9 százalékkal kúszott feljebb árfolyama, s napközben átlépte a 2200 forintot is. A gyógyszerpapírok vegyesen mozdultak, az Egis kurzusa felfelé korrigált fél százalékkal, a Richteré valamivel több mint egy százalékot lemorzsolódott.
Megtorpanni látszott a Fotex szárnyalása, az elmúlt napok száguldása után tegnap 250 forinton tetőzött a papír, záráskor 244 forintot ért a részvény. A Rába a hétfői esést követően magához tért, a győri cég részvényei ismét 800 forint közelében állnak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet