BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szakadt tovább

2005. január 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bizonytalanul indult a részvénykereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, délutánra azonban eldőlt az irány: a BUX félszázalékos pluszban, valamivel 15 200 pont fölött zárt. A forgalom tovább csökkent, alig haladta meg a hétmilliárd forintot.
A jelek szerint a tavalyinál sokkal több oldalazásra kell felkészülniük az idén a magyar blue chipek kedvelőinek, legalábbis ez látszik a 2005-ből eddig eltelt húsz napból. Tegnap megállt az OTP visszaesése, a legnagyobb forgalmat generáló papírt a zárásban 5910 forinton jegyezték, ami fél százalékkal magasabb a szerdainál. Folytatta az emelkedést a Mol, az olajpapír egy százalékkal ért többet zárásban, napközben pedig megközelítette a 12 500-as szintet is. A Richter piacán mérsékelt drágulás bontakozott ki, az Egis viszont már nem javított tovább, és 12 840 forinton zárt.
Hidegen hagyta a Matáv befektetőit a névváltás, a telekompapír ugyanúgy 857 forinton zárt, mint egy nappal korábban. Valamivel izgalmasabb volt a BorsodChem kereskedése, 330 milliós forgalom mellett birkóztak egymással a vevők és az eladók, délutánra utóbbiak fölénye bontakozott ki, de a csökkenés nem volt jelentős.
A nap nyertese a Fotex volt, a papír jelentős forgalom mellett 15 százalékkal drágult, és 207 forinton fejezte be a napot. Kitört a Rába is, a lendület a 750 forintot átszakítva sem tört meg, s végül több mint 8 százalékos pluszban, 790 forinton zárt a régóta stagnáló gépipari részvény. A Freesoft 7,6 százalékkal erősödött egy nagy megrendelés hírére, és bejelentés nélkül hasonló mértékben drágultak a Globus papírjai is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet