Tegnap is folytatódott a korrekció a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán, bár a délelőtt jellemző eladási hullám után délutánra némileg konszolidálódott a helyzet. A BUX így végül 15 134 ponton, vagyis félszázalékos csökkenéssel zárt, míg nap közben a 15 ezer pont közelében is járt. A nagyok közül tegnap csak a Mol és az OTP érdekelte a befektetőket, így a forgalom alig haladta meg a tízmilliárd forintot. A nyitás utáni percekben az OTP hatezer forint körül ingadozott, a Mol viszont 12 100 forintig esett, később viszont szerepcsere következett. Délutánra az olajpapír 12 310 forintra erősödött, vagyis fél százalékos pluszban fejezte be a napot, miközben az OTP kurzusa az 5835 forintos mélypontról fordulva 5900 forintra korrigált. Az utóbbit azonban a zárásig nem tudta megtartani, s összességében 2 százalékkal gyengült. A Mol és az OTP négy-négy milliárdjától jócskán elmaradt a félmilliárdos forgalmával a 24 ezren stagnáló Richter. A Matáv forgalma pedig a háromszázmilliót sem érte el, s a telekompapír újra 860 forint alá süllyedt. Izgalmasabb volt a második vonal, a délelőtt 15 ezer alatt is megforduló FHB végül két százalékkal 15 480 forintra jött föl, az Egis pedig újabb két százalékkal javulva immár a 13 ezer forintot ostromolja. Nem esett tovább a BorsodChem sem, olyannyira, hogy két százalékos erősödéssel fejezte be a napot. Újra vágtába kapcsolt a Fotex, tovább száguldott a Zwack, és nem lehetett panaszuk a Phylaxia-részvényeseknek sem.
