BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a Globus osztrák szerzeménye

A cégbíróság bejegyezte a Globus alaptőke-emelését, így hamarosan megindulhat a bónuszrészvény-osztás. Időközben Ausztriában is birtokon belülre került a konzervcég.

2005. január 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégbírósági bejegyezte a Globus tavaly őszi alaptőke-emelését, így az utolsó akadály is elhárult a 10 százaléknyi bónusz részvény kiosztása elől. A konzervipari cég tegnapi bejelentése szerint a bejegyzést követően lehetővé vált a bónusz részvények keletkeztetése, az ehhez szükséges ügyintézést a Keler Rt.-vel már megkezdték. A bónuszok számlákon való jóváírásának és keletkeztetésének időpontjáról újabb hirdetményt jelentet majd meg a Globus. A mostani alaptőke-emeléssel a jegyzett tőke 2 milliárd 732 millió forintra nőtt, a 10 millió 929 ezer darab 250 forintos névértékű részvénnyel és a tegnapi 561 forintos záróárral számolva kapitalizációja 6,13 milliárd forint.
Az osztrák cégbíróságon is történt előrelépés, ott a tavaly ősszel megvásárolt Vital-Food Vertieb GmbH-ban szerzett tulajdoni hányadot jegyezték be. A céget a tervek szerint – annak ellenére, hogy csak 49,9 százalékot szereztek benne – Globus Austriának fogják átkeresztelni. A tulajdonrész értéke a Globus korábbi közleménye szerint a konzervcsoport saját tőkéjének 0,24 százaléka, ez a június végi 22,4 milliárdos adattal számolva mintegy 53 millió forintot jelent.
Az osztrák cég éves forgalma 6 millió euróra rúg, ennek nagyjából 90 százalékát adják a magyar konzervipari termékek. Az eladott termékeken belüli 50 százalékról a remények szerint 90 százalék közelébe nőhet a Globus-termékek aránya – tájékoztatott korábban a társaság (NAPI Gazdaság, 2004. június 28., 7. és 8. oldal). A várakozások szerint az osztrák cég összeladásai is növekedést mutatnak majd.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet