BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több buszt adott el a tervezettnél a NABI

2005. január 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Túlteljesítette évközben visszafogott buszeladási terveit a NABI Rt. A buszgyártó társaság tegnap megjelent közleménye szerint összesen 1226 darab buszt értékesített 2004 folyamán, szemben a nyáron beharangozott 1200 darabbal. Tavasszal még 1300 darab jármű értékesítésével számolt a társaság menedzsmentje, azonban tekintettel a nehézségekre és az időközben bejelentett reorganizációs programra, nyáron már száz busszal kevesebb eladásáról volt szó. A reorganizáció célja a cég pénzügyi teljesítményének javítása és a hosszú távú működés lehetőségének megteremtése.
A többek között a dollár mélyrepülése miatt nehéz helyzetbe került cégcsoporton belül darabszámra a növekedést az angol Optare adta, a brit vállalat 2004-ben 519 buszt adott el a 2003-as 442 darab helyett. Az Egyesült Államokban gyakorlatilag az egy évvel korábbival megegyező mennyiségű buszt értékesítettek, összesen 686 darabot. Az amerikai eladások ugyanakkor a cég szerint minőségi változást tükröznek, megnőtt ugyanis a nagyobb hozzáadott értékű csuklós buszok aránya, de a kiszállított Compobusok száma is 57-ről 84-re nőtt. Az amerikai piacon az idén javulást vár a NABI, ott ugyanis az új autóbusz-beruházások jelentős részét az állami és önkormányzati vételek adják, s ezek költségvetési helyzete a cég szerint 2005-ben kedvezőbb lesz.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet