BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megérkeztek a vásárlók

2005. január 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén először komoly vételi érdeklődés mutatkozott a BÉT jelentősebb részvényei iránt, amihez nagy, 21 milliárd forintot meghaladó forgalom társult. A BUX folyamatosan erősödve érte el 14 880 pontos záróértékét, ami pont két százalékkal haladja meg a hétfőit. A középpontban továbbra is a Mol kereskedése állt, az olajpapír forgalma tegnap egymagában annyi (10,5 milliárd forint) volt, mint egy átlagos napon az egész tőzsdéé. A kurzus fokozatosan haladt fölfelé, a nap végéig 400 forinttal, vagyis 3,5 százalékkal került magasabbra.
Négy-négymilliárd forint értékben cseréltek gazdát az OTP és a Richter részvényei. A bankpapír 2,5 százalékkal ment feljebb, és zárás előtt 5800 forinton is születtek rá üzletek. A Richter papírja már napközben megközelítette a 24 500 forintos szintet, majd kicsit visszacsúszott és 24 200 forinton zárt. Sokáig úgy tűnt, hogy a Matáv is pluszban zárja a napot, de a kereskedés végén 0,2 százalékkal előző napi ára alá süllyedt.
Ezúttal a második vonal három papírjára is kiterjedt a vásárlók figyelme, a BorsodChem 1880 forinton is járt, de 1840-es záróára is kétszázalékos pluszt jelent. Az FHB újra 15 ezer forint fölött cserélt gazdát és az Egis is visszatért a 12 ezer forint feletti régióba. Tovább szárnyaltak a hét kedvencei, az Antenna és a Fotex, mindkét részvény négy százalékkal erősödött, önmagukhoz képest jelentős forgalom mellett. Megugrott a két Forrás-papír is, a törzsrészvényre 1260 forinton is akadt vevő.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet