BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizetett a GM a Linamarnak

2005. január 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Linamar Hungary Rt. tegnap tőzsdezárás után bejelentette, hogy a tavaly törölt CVT-projekttel kapcsolatban megállapodást kötött az Opel Hungary Powertrain Ltd.-vel. A tárgyalások sikeres lezárásával a projekt várható jelentős vesztesége mérséklődött – áll a közleményben. A megállapodás pénzügyi rendezése elkezdődött, ám annak összegét üzleti titokként kezelik. Furár György pénzügyi igazgató lapunk kérdésére elmondta, az összeget még tavalyra könyvelték, ám a pénzügyi teljesítés első részlete csak idén folyt be a társasághoz. Az igazgató óva intette a befektetőket attól, hogy nyereségként kezeljék a GM-től befolyó pénzt, az valójában a jelentős készlet- és eszközleírások ellensúlyozására lesz csak elég – mondta.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet