BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esés lett a vége

2005. január 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amilyen jól indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, annál kevésbé szépen fejeződött be. A BUX az első órákban még emelkedett, s nap közben 50 pontnyira megközelítette a bűvös 15 ezer pontos határt, később azonban inkább a nyugat-európai és tengerentúli mutatók után indult, a nap végére 100 pontot csökkent a nyitáshoz képest.
A nap sztárjai a blue-chipek közül a gyógyszerrészvények voltak, a visszahúzó erőt az eddigi éllovasok, a Mol és az OTP adták az indexnek. Az amúgy is hatalmas részvényforgalomból – összesen 18,6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a prompt piacon a papírok – nagy részt hasított ki magának a Richter, a független gyártó részvényeivel közel 6 milliárd forint értékben kereskedtek, eközben 2,1 százalékkal emelkedett árfolyamuk. A 23 230 forintos záróár nem sokkal múlja alul a nap közben elért maximális, 23 360 forintos szintet. Követte nagyobb társát az Egis is, egészen 11 500 forintig menetelt, a kereskedés végén 11 415 forintot ért a részvény.
A Mol nagy forgalom közepette vette lefelé az irányt, az olajipari cég részvényeinek jegyzése 5,6 milliárdos forgalom mellett 2,1 százalékkal, 12 250 forintig csökkent. Az OTP erősen kezdett, árfolyama először 5790 forintig ugrott, fél ötkor azonban már csak 5651 forinton állt. Az FHB jegyzése eközben áttörte a 14 ezres szintet, s 14 150 forinton állapodott meg. Magához képest nagy forgalom közepette drágult 530 forintig a Globus, a nap végén azonban már újra csak 500 forintot ért. A gépipar vegyesen szerepelt, a NABI 360 forintig csúszott vissza, a Rába 700, a Linamar 1049 forintig drágult.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet