BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őrségváltás a DSK-ban

2005. január 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az óév utolsó napján távozott posztjáról Krassimir Totev Angarszki, a bolgár DSK Bank elnök-vezérigazgatója. A legfontosabb – 2003 májusában 311 millió euróért megvásárolt – OTP-érdekeltség, a bolgár bankrendszer 14 százalékát adó DSK első embere a kilencvenes évek vége óta egyrészt vezényelte a régi típusú szocialista takarékpénztárból korszerű lakossági bankká való átalakulást, másrészt jelentős szerepet játszott a DSK privatizációjának előkészítésében. Angarszki a DSK OTP által történt megvásárlása után is a helyén maradt, bár – állítólag – a bank transzformációja (vagyis az OTP nemzetközi szervezetébe való beillesztése) terén néha más véleményen volt, mint a bankcsoport budapesti vezetői.
Az ismert bolgár bankszakember – mint lapunk megtudta – közös megegyezéssel távozott, utódja – igazgatósági elnökként és vezérigazgatóként – Violina Marinova Szpaszova, aki eddig is a bank felső vezetésében dolgozott. A bolgár társasági jog – némileg német mintára – a társaságok vezetésében a felügyelőbizottságnak adja a főszerepet, itt valósul meg a tulajdonosi kontroll, míg az igazgatóság főként operatív ügyekkel foglalkozik. A DSK felügyelőbizottságát Csányi Sándor vezeti, a vételt lebonyolító Wolf László és a beillesztést vezénylő Spéder Zoltán az fb alelnökei. Megfigyelők szerint a váltás még zökkenőmentesebbé teszi a két bank együttműködését.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet