A tavaly duplázó Mol és az ennél is nagyobb arányban dráguló OTP nélkül a BUX 2004-es növekedése még a kamatszinttől is jócskán elmaradt volna – derül ki a tavalyi adatokból. A két – együtt 56 százalékos súllyal szereplő – részvényt kivéve a BUX-kosárból a növekedés mindössze 7 százalék lenne, és az index még a 10 100 pontot sem érné el. Ez persze csak gondolatkísérlet, hiszen a tényleges növekmény 57,2 százalék volt, de magyarázza, hogy tavaly miért tudtak az automatikus BUX-követő alapok a részvényalapoknál jobb teljesítményt felmutatni. (Utóbbiakban a Mol–OTP páros maximum 30 százalékos súllyal szerepelhet.)
A tavalyi nyertesekről és vesztesekről szóló táblázatból (amelynek első, tegnap megjelent változatában a számítógép ördögének jóvoltából a vesztesek között a NABI helyett tévesen a Matáv szerepelt) kiderül, hogy néhány kisebb vagy középméretű cég is képes volt kiugró árnövekedésre (Forrás-törzs, Pannon-Flax, Émász), ugyanakkor a dollárfüggő gépipari cégek (NABI, Rába, Linamar) mind a rossz oldalra kerültek. A táblázat néhány extrémen kis likviditású papír (elsősorban az EHEP) ármozgását nem tartalmazza.
