BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdődött a visszaszámlálás

2004. december 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Veszélyesen megközelítette december 20-án beállított 14 775 pontos rekordját a BUX a tegnapi, egyébként meglehetősen lapos kereskedés végén. Az index csaknem egész nap pluszban volt és járt 14 700 pont fölött is, majd negyedszázalékos emelkedéssel, 14 682 ponton zárt, vagyis van még esély egy év végi csúcsbeállításra. A forgalom viszont napról napra kisebb, tegnap a hárommilliárd forintot sem érte el.
A vezető részvények közül az OTP-nek és a Richternek volt legkevésbé kicsi a forgalma. A bankpapír elszakadt a napok óta kerülgetett 5500 forinttól és 5540-en zárt. A Richter 22 500 forint fölött is forgott, majd szolidabb emelkedéssel, 22 350 forinton fejezte be a kereskedést. A BUX emelkedéséhez leginkább a Matáv járult hozzá, a távközlési részvény 1,3 százalékkal került följebb, 866 forintot is adtak érte. Egyedül a Mol gyengélkedett a vezető papírok közül, a délelőtti 12 800 forintról 12 685-re csúszott vissza zárásra.
A BorsodChem papírjai tovább közelítettek kibocsátási árukhoz, 1,1 százalékos emelkedés után 1838 forinton végeztek.
Magához tért az élelmiszeripar, a Zwack kettő-, a Globus csaknem háromszázalékos emelkedéssel került a nap nyertesei közé. A legjobban a fővárosi szállodák telítettségének hírére 5,5 százalékkal erősödő Danubius szerepelt, de nem panaszkodhattak a Graphisoft részvényesei sem, a szoftvercég 3 százalékkal zárt feljebb.
A dollár gyengülése nem tett jót viszont a gépiparnak, a NABI és a Linamar egy százalék körüli veszteséggel zárta a napot, a Rába-papírok árfolyama pedig stagnált.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet