BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ajánlatba vagy a BÉT-en adják a Braukat

2004. december 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Brau Union Hungária Rt. közleménye szerint lezárult tőzsdén is forgó elsőbbségi részvényeinek dematerializációja, a nyomdai úton előállított 673 ezer darab elsőbbségi papírt a tegnapi nappal érvénytelennek nyilvánították. A be nem cserélt részvények helyett kibocsátott új részvényeket a társaság a következő hat hónapban – előre bejelentett módon – befektetési szolgáltató közreműködésével értékesíti majd a Budapesti Értéktőzsdén vagy nyilvános vételi ajánlat keretében adja oda az ajánlattevőnek. Persze kérdés, hogy a következő fél évben sor kerül-e a Brau Immobilien GmbH nyilvános vételi ajánlatának megnyitására, hiszen annak elbírálását a Legfelsőbb Bíróság döntéséig elhalasztotta a felügyelet.
A dematerializáció során mintegy 25 ezer darab részvényt nem nyújtottak be a részvénytulajdonosok – tájékoztatta lapunkat Kelemen Irma, a társaság vezérigazgató-helyettese. Ennek a mennyiségnek mintegy harmada lehet olyan tulajdonosoknál, akik várhatóan nem is jelentkeznek új részvényeikért, a fennmaradó mennyiség tulajdonosai vélhetően technikai problémák miatt csúsztak le a határidőről, ők vélhetően a következő napokban jelentkeznek dematerializált részvényeikért.
A Brau ugyanakkor nem dematerializálta törzsrészvényeit. Ez már csak azért is meglepő, mivel a törzsrészvények szintén nyilvános forgalomban lévő papíroknak minősülnek, hiszen a két sörgyár összeolvadásakor a Martfűi Sörgyár részvényesei papírjaikért cserébe igényelhettek ebből sorozatból. A dematerializációról döntő közgyűlésen a cég vezetése arról tájékoztatta a részvényeseket, hogy a törzspapírok ügyében egyeztettek a PSZÁF-fel, s ennek alapján nem kerítettek sort azok dematerializációjára.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet