Milliárdos forgalmú részvény nem is akadt a két ünnep közötti hét első tőzsdenapján, így nem is csoda, hogy az összforgalom a négymilliárd forintot sem érte el. Az utóbbi időben szokatlanul alacsony volumen oka – úgy tűnik – inkább az eladók távolmaradása volt, érdeklődőben kevésbé volt hiány az index 147 pontos emelkedéséből ítélve. Igazán kiugró erősödéssel egyik papír sem szolgált tegnap, a blue chipek egyike sem emelkedett két százaléknál nagyobb mértékben. A legnagyobb értékben gazdát cserélő Mol-részvények ára alig több mint 1,2 az OTP-é 1,8 százalékkal haladta meg a karácsony előtti utolsó kereskedési nap záróárát. A gyógyszerszektorban inkább az Egis jeleskedett, árfolyama 2,1 százalékot nőtt, míg a Richter kevesebb mint egy százalékkal javított. Minimális mértékben, de folytatódott a Matáv árfolyamának lemorzsolódása, erősödött viszont a Borsodchem, amely azonban még így is korábbi nyilvános értékesítési árfolyama alatt zárt. A másik vegyipari papír, a TVK ellenben közel két százalékkal gyengült, százmilliós forgalma viszont meghaladta a tőle megszokottat. Élénk kereskedés zajlott az áramszolgáltatók piacán is. Az év vége közeledtével nagyobb tételek cseréltek gazdát a Démász és az Elmü piacán is, utóbbi esetében közel 2 százalékos árfolyamesés mellett.
A kisebb társaságok papírjai között a Pannonplast szerepelt jól a múlt heti esés utáni korrekciónak köszönhetően. Több mint 3 százalékkal esett az egy kötésben 24 milliót meghaladó forgalmat produkáló Pannonflax. A NABI kurzusa újabb közel négy százalékkal zuhant, a Rábáé is közel 3 százalékkal esett vissza.
