BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátország felé nyitna a BIF

2004. december 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Rt. (BIF) bejelentette, hogy a társaság Budapesti Ingatlan d. o. o. néven kft.-t alapított Horvátországban. A társaság a BIF első külföldi befektetése, bár – a horvát szabályok ismeretében – valószínűsíthető, hogy a céget a minimális, alig 30 ezer forintnak megfelelő alaptőkével hozták létre.
A BIF vezetői idén több alkalommal is személyesen vizsgálták egy, a dalmát tengerparton, elsősorban a közép-dalmát szigeteken végrehajtandó ingatlanbefektetés lehetőségét, de konkrét helyszín mellett még nem kötelezték el magukat. A mostani cégalapítás is jelzi, hogy a BIF számára kezd szűk lenni a hazai terep, és – sok más magyar tőzsdei céghez hasonlóan – az egykori Monarchia tűnik számára a terjeszkedés természetes keretének.
A BIF – amint erről a NAPI Gazdaság más forrásból értesült – itthon sem tétlen. A múlt héten a MÁV egyik ingatlanaukcióján ért el sikert, és – ha megszületik a végleges adásvételi szerződés – megveheti a Művész mozinak is helyt adó Teréz körúti MÁV-épületet. (Az épület légvonalban alig 100 méterre van a BIF Bajcsy-Zsilinszky úti központjától.)
A BIF 2005-ös tervei között kiemelt helyen szerepel a Duna-parti egykori expótelekre, a Nemzeti Színház közelébe tervezett reprezentatív lakóépület építésének megkezdése, a beruházás elvi építési engedélye már megvan. A III. kerületi Harsánylejtőre tervezett 900 lakás kivitelezése azonban csúszik, itt inkább csak 2006-ban várható az indulás.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet