BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevezették a Molt Varsóban

2004. december 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hosszas várakozás után végre megtörtént a Mol varsói tőzsdei bevezetése, tegnap délelőtt 10 órakor megkezdődött az olajpapírok kereskedése Lengyelországban. A varsói tőzsdén való jelenlét a BorsodChemhez hasonlóan nem jelentett csodát, de panaszra sem lehetett oka a befektetőknek. Az árfolyam a délelőtt folyamán a Budapesti Értéktőzsdével együtt mozogva a 223 zlotyt is elérte – itthon ekkor volt 13 ezer forint felett –, a forgalom pedig a nap végére megközelítette a 164 ezer darabot (közel 35 millió zloty, azaz több mint 2 milliárd forint). A hazai piacon meginduló árfolyamcsökkenés azonban a Varsót sem hagyta érintetlenül, és így végül 214 zloty lett a Mol első záróárfolyama a WSE-n.
A Mol-nak a bevezetéssel egy időben tartott varsói sajtótájékoztatóján, amelyen Kupa Mihály, a felügyelőbizottság elnöke, Molnár József pénzügyi igazgató és Wieslaw Rozlucki, a WSE elnöke vett részt, Molnár József elmondta: az olajtársaság a lengyel befektetési alapoknak akarta elérhetővé tenni részvényét. Árfolyam-karbantartást ugyanakkor nem terveznek, a részvény ára várhatóan a továbbra is elsődleges piacnak számító BÉT-en kialakuló árfolyammal mozog majd együtt. Megfigyelők a lengyelországi piacra szintén bevezetett BorsodChem példájából következtetve azt várják, hogy a részvény összforgalmának mintegy 10 százaléka bonyolódik majd le a WSE-n.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet