BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajozottan jött az új csúcs

2004. december 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új csúcsra érkezett a BUX, az index – bár a kereskedés nagy részében pénteki záróértéke alatt mozgott – a nap végén 14 775 pontra emelkedett, vagyis negyed százalékkal megjavította múlt heti rekordját. Az emelkedést a napi forgalom több mint felét adó Mol táplálta, a varsói bevezetés előtt álló olajpapír kurzusa megközelítette a 13 ezer forintot. Az összforgalom egyébként valamivel 11 milliárd forint alatt alakult.
A vezető papírok közül egyértelműen a Mol napja volt a tegnapi, árfolyama alacsonyról indulva folyamatosan emelkedett, és a napközben a gázüzletággal kapcsolatban megjelent zavaros hírek is csak átmeneti visszaesést okoztak. (Nemrég egy hasonló esetben a jövő évi gázárak bejelentése kapcsán 12 800-ról 12 200 forintra zuhant napon belül a Mol árfolyama, a pánik utólag akkor is oktalannak bizonyult.) Az olajpapír nap közben 12 980 forinton is forgott, végül a nyitáshoz képest másfél százalékos emelkedéssel, 12 900 forinton zárt. A másik három vezető papír gyengült, a kétmilliárdos forgalmú OTP csak hajszállal, a Matáv fél, a Richter pedig egy százalékkal zárt lejjebb.
Nagy forgalom mellett erősödött viszont az Egis, a kisebbik gyógyszerrészvény piacán 11 100 forintnál ásták be magukat a vevők és az eladók, és végül itt is zárt. Újabb egy százalékot emelkedett az FHB, nagy forgalom mellett változatlan áron kereskedtek a BorsodChem papírjaival. A kisebb kapitalizációjú cégek közül jól teljesített a NABI és az Antenna, a Freesoft pedig öt százalékkal emelkedve, 2100 forinton végzett. Kissé megnyugodott a Pannonplast piaca, a Globus viszont továbbra is eladói nyomás alatt állt, s a vevők bátor helytállása ellenére végül az 500 forintos szint is elesett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet