BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden nappal újabb rekord

2004. december 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 11,6 milliárd forintos forgalom mellett minimális mértékben tovább emelkedett a Budapesti Értéktőzsde indexe tegnap. Ezzel újabb rekordot állított be, története során először zárt 14 500 pont felett. A kereskedés során a vezető szerepet az OTP játszotta, a bank részvényeinek árfolyama 0,7 százalékkal emelkedett csupán, de ez is elég volt ahhoz, hogy 5550 forinton zárjon. A gazdát cserélt részvénymennyiség értéke meghaladta a 4,1 milliárd forintot.
Folytatódott a távközlési hossz is, amióta a piacon elindult a kamatcsökkenés. Az egyre inkább osztalékpapírrá átminősülő Matáv árfolyama szinte folyamatosan emelkedik, annak ellenére, hogy eközben eladója is akadt jócskán (az EBRD nemrég jelentette be, hogy megvált utolsó Matáv-részvényeitől is). A papírok ára tegnap már elérte a 870 forintot, és alig valamivel ez alatt a szint alatt zárt, ami több mint másfél százalékos erősödést jelent.
A gyógyszerpapírok megítélése ennél valamivel kisebb mértékben javult, de mind a Richter, mind az Egis árfolyama emelkedett kissé. A Mol árfolyama viszont egyelőre nem heverte ki a gázárakkal kapcsolatos bizonytalanságot. Az áramszolgáltatók piaca mostanában szintén élénkült a kamatcsökkenés miatt, de tegnap inkább az árfolyamok mérséklődése volt a jellemző; a parketten maradt három részvény közül azonban ez csak az Émász esetében volt jelentős, meghaladta a 3 százalékot is.
A lengyel tőzsdei szereplés nem csodaszer – ez derül ki a BorsodChem piacán látható fejleményekből. A vegyipari társaság részvényei tegnap is estek valamelyest, közel ötszázmilliós forgalmuk ellenére nem veszik ki részüket az általános tőzsdei szárnyalásból. Az FHB viszont jól szerepelt, közel 3 százalékos emelkedés után 12 750 forinton zárt. A legnagyobb mértékben mégis az eddig inkább alvópapírként ismert Freesoft emelkedett, 240 milliós forgalom és közel 7 százalékos emelkedés mellett a részvénytulajdonosoknak nem lehetett okuk panaszra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet