BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatért a bika?

2004. december 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfő délutáni hirtelen emelkedés tegnap is folytatódott a Budapesti Értéktőzsdén. Az agresszív vásárlások célpontjai kisebb kihagyás után ismét a Mol és az OTP papírjai voltak. Az index 14 500 pont fölött is járt, végül 185 pontos emelkedéssel 14 473 ponton zárt, ami új rekordnak számít. A forgalom kiemelkedő volt, meghaladta a 20 milliárd forintot.
Óriási kereslet jellemezte az OTP-papírok piacát. A részvény árfolyama előbb 5500 forintig emelkedett, majd tovább drágulva 5560 forint fölött is született rá kötés. Zárásban is 5500 fölött maradt a kurzus, a forgalom 7,7 milliárd forint volt. A Mol még ennél is meredekebben emelkedett és 12 800 forinton is született rá kötés. A délutáni, bányajáradékkal kapcsolatos hírek hatására azonban majdnem 12 200 forintig zuhant árfolyama, igaz, zárásra kissé megnyugodott a piac. Az ijedelemnek tulajdoníthatóan az olajpapírra az OTP-nél is nagyobb, 8,7 milliárdos forgalmat bonyolítottak a brókerek. A Matáv jóval kisebb forgalom mellett emelkedett 2,5 százalékot. Az Egis könnyedén visszapattant a 10 600-as szintről, s kezdetben úgy tűnt, a Richter is magához tér, de ismét nagyobb eladó tételek jelentek meg, így a nagyobbik gyógyszergyár papírja 21 700 forint alatt zárt. A BorsodChem 1880 forintra esett vissza, az FHB az OTP-t követve 1,4 százalékkal erősödött. Viszonylag nagy forgalom mellett kissé erősödtek az áramszolgáltatók, élénk kereskedés közepette pedig egy százalékkal emelkedett az econet-papírok árfolyama.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet