A Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatói határozatban december 17-ével törölte az E.On Édász részvényeit a tőzsdei értékpapírlistáról. A lépés indoklása szerint a Fővárosi Bíróság december 7-től jogerős végzésében megszűntette azt a pert, amelyet az Édász néhány részvényese indított a felügyeletnek azon határozata ellen, amelyben jóváhagyta az E.On Hungária nyilvános vételi ajánlatát. A pert indító részvényesekkel – akik a HVG korábbi értesülései szerint a Cashline Értékpapír Rt. vezérigazgatója, Albrecht Ottó és Tóth Zoltán voltak – az E.On Hungária vélhetően kiegyezett, hiszen a bíróság a tájékoztatások alapján a permegszüntető végzést azért hozta, mivel a felperesek elálltak keresetüktől.
A december 17-ei törlés azt jelenti, hogy tegnap lehetett utoljára az áramszolgáltató részvényeivel kereskedni a BÉT-en, az E.On Édász részvényesei a jövő héttől a darabonként 13 093 forintos vételárat kapják majd meg értékpapírjaikért. A Fővárosi Bíróság permegszüntetése ugyanakkor nem jelenti azt, hogy az E.On többségi tulajdonában lévő áramszolgáltatókkal kapcsolatban az összes jogi eljárás lezárult volna. A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) az E.On Dédász, Titász és Édász esetében – több más kereset mellett – eljárást indított a kisrészvényesek papírjait törlő igazgatósági határozatok ügyében hozott választott bírósági ítéletek ellen, amelyek az E.On Hungáriának kedveztek – tájékoztatott Dióslaki Gábor, a szervezet elnöke.
