Jórészt a kereskedés utolsó perceiben feltámadt vételi érdeklődésnek köszönhetően 122 pontos emelkedéssel kezdte a BUX a hetet. Az irányadó mutató a nap nagy részében pénteki záróértéke közelében ingadozott, s csak délután négy tájban indult meg igazán felfelé, jórészt az OTP és a Mol piacára érkező vevők miatt. A 9,8 milliárd forintos részvényforgalomból most mindössze 1,7 milliárdnyit kihasító bankpapírt az 5350 forint körüli szintről 5449 forintig repítették az utolsó percekben, ez két százalékot meghaladó erősödést jelent péntekhez képest.
A Mol a megszokotthoz képest kisebb ingadozásokkal úszta meg a napot. Az olajipari részvény árfolyama 12 060 és 12 290 forinton is járt, igaz, a pozitív zárás itt is csak az utolsó perceknek volt köszönhető, itt közel 100 forintnyi pluszt hoztak az utolsó percek. A Matáv 10 forintos ugrást mutatott be a kereskedés végén, a telekomrészvény 835 forinton zárt.
Elkerülte a hirtelen jött optimizmus a gyógyszerszektort. A Richter másfél, az Egis egy százalékkal esett. Nagyot ugrott a Démász, az áramszolgáltató cég papírjai öt százalékkal drágultak.
