BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszállt a Matávból az EBRD

2004. december 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt héten kibontakozó Matáv-hosszt meglovagolva értékesítette a távközlési cégben meglévő csaknem másfél százalékos részesedését az EBRD.
Eladta a Matávban meglévő 1,3 százalékos részesedését az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) – erősítették meg több forrásból a portfolio.hu értesülését. A tranzakciót a Credit Swiss First Boston (CSFB) szervezte, a mintegy 60 millió dolláros (11 milliárd forintos) ügyletet „block trading” keretében, csütörtök délután hajtották végre. Az időzítés nagyon jó volt, hiszen néhány napja jelentősen megélénkült a Matáv kereskedése, s az árfolyam a 780 forint körüli szintről 840 forintra emelkedett.
A Matáv utóbbi időben javuló vonzerejét furcsa mód leginkább a kamatcsökkentési várakozások magyarázhatják. A társaság 2004 tavaszán részvényenként 70 forintos osztalékot fizetett, ám ez a 11,5 százalékos jegybanki alapkamat mellett nem lehetett elég vonzó, így nem igazán járult hozzá a részvény emelkedéséhez. Jövőre viszont változik a helyzet. Az év elején még vérmes osztalékvárakozások ugyan azóta szelídültek – korábban akadt elemző, aki száz forint feletti osztalékra számított a 2004-es év után –, mára a tavalyit valamivel meghaladó, 70–80 forint közötti osztalékvárakozások tarthatók reálisnak. Az alapkamat azonban május–júniusra 8,5–9 százalékra csökkenhet, amivel szemben már nagyon is versenyképes hozamot (jelenlegi árfolyammal és 75 forintos osztalékkal számítva 9 százalékot) kínál a távközlési részvény.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet